12 powodów, dla których warto znać swój horoskop

5eeba61bd873e12582ff43e9f9d8a203

Horoskop, zwłaszcza tzw. urodzeniowy, jest skarbnicą wiedzy dla każdego człowieka, który zdecyduje się go poznać. Zawarte w nim informacje mogą, ale nie muszą, determinować człowiecze życie. Astrologia nie lubi słowa „los“, ponieważ jest ono zbyt konkretne i implikuje możliwości, jakoby to co w horoskopie postawione, miałoby się wydarzyć na pewno. Otóż tak nie jest – horoskop to po prostu zbiór potencjałów, okazji i możliwości, które mogą się wydarzyć, a nie muszą. Człowiek zwyczajnie ma w swoim życiu duży udział i w głównej mierze to on o nim decyduje. Dlaczego więc warto znać swój horoskop? Odpowiedź na postawione pytanie przyniesie nam koncepcja dwunastu domów astrologicznych. Każdy człowiek ma w ich obrębie jakiś znak zodiaku oraz planetę/y – i to na ich podstawie kreśli się horoskop.

 

1. Dom pierwszy, którego początek jest wyznaczany przez ascendent, odnosi się do wiedzy wokół naszego „ja“ – „ego“. W nim znajdziemy informacje o naszym wyglądzie zewnętrznym, sposobie, w jakim jesteśmy odbierani przez otoczenie, zawiera także samoświadomość, nasze zachowanie i temperament oraz naturalne predyspozycje. Warto więc znać swój horoskop, by poznać lepiej samego siebie.

2. Dom drugi odnosi się do zdobytego majątku – do naszego dobytku. Dzięki niemu poznamy wiedzę, wedle której odkryjemy nasze posiadane umiejętności, potencjał do zdobycia własnego bogactwa, majątku. Dowiemy się także, co daje nam poczucie bezpieczeństwa, jakie są to wartości i jak można je zdobyć. To także wiedza o sposobie generowania zasobów materialnych, jak i zdolność oceny samego siebie. Można więc dzięki horoskopowi oddziałać na własne finanse – droga wolna.

3. Dom trzeci w horoskopie odkrywa naszą komunikację i aktywność umysłową. To skarbnica wiedzy o naszych uzdolnieniach, predyspozycjach. Odnosi się on także do krótkich podróży oraz krewnych i naszych kontaktów z nimi. Jest to także dom wczesnego dzieciństwa i rodzeństwa. Także dzięki horoskopowi w tym domu odkrywamy nasze potencjały w komunikacji bezpośredniej z najbliższym otoczeniem.

4. Dom czwarty to domena domu i rodziny. Dzięki pozycji planet i aspektów w tym domu dowiemy się więcej o naszym życiu rodzinnym, dzieciństwie, poczuciu bezpieczeństwa, o domie, w którym żyjemy oraz o więziach z bliskimi. Horoskop dostarcza nam zatem jeszcze większej wiedzy o naszym najbliższym otoczeniu, jakże ważnym w codziennej egzystencji.

5. Dom piąty w horoskopie odnosi się do dzieci i naszej ogólnej płodności. Dzięki poznaniu horoskopu w tym domu, poznamy lepiej swoje kreatywne wyrażanie siebie, swoje potencjalne dzieci, romanse, naszą ogólną radość z życia, zabawę i emocje. Horoskop postawiony tutaj odkrywa głównie nasze potencjały związane z kreatywnością i płodnością właśnie.

6. Dom szósty dotyczy pracy i zdrowia. Dzięki horoskopowi postawionemu w tym miejscu dowiadujemy się więcej o naszym zdrowiu, pracy i sprawach zawodowych, o naszych pracodawcach i współpracownikach, naszej higienie i sposobie odżywiania. Jest to więc skarbnica wiedzy zarówno o pracy, jak i zdrowiu – bardzo ważnych dziedzinach w życiu każdego człowieka.

7. Dom siódmy to domena małżeństwa i związków partnerskich. Relacje miłosne z innymi to ważny aspekt życia każdego człowieka. Odkryjemy więc dzięki horoskopowi nasze relacje z bliskimi, ze współmałżonkiem, z partnerami życiowymi – słowem – odkryjemy potencjały dotyczące naszych związków z innymi ludźmi.

8. Dom ósmy należy do mistycznych, ponieważ dotyka takich znaczeń w horoskopie jak głębokie przemiany wewnętrzne, testamenty i spadki, majątek innych i pieniądze od nich otrzymane, tutaj także dowiemy się więcej o możliwościach naszego życia seksualnego. To także domena ezoteryki, metafizyki, fizycznej i duchowej regeneracji, to dom sekretów, marzeń sennych, a nawet śmierci.

9. Dom dziewiąty to dom podróży i naszej ekspresji. Znajdziemy w nim informacje o naszym stosunku do religii, prawa, wyznawanych wartości. To dom dalekich podróży, również zagranicznych, to nasze horyzonty myślowe, filozofia i sposób patrzenia na życie, to nasze publikacje, a także szkolnictwo wyższe. Zatem horoskop w tym domu określa naszą ekspresję wśród innych ludzi.

10. Dom dziesiąty jest domem kariery i reputacji. Rozwija jeszcze szerzej poprzedni dom. W tym horoskopie dowiemy się, jaki powinien być nasz zawodowy cel, jak potoczy się kariera i ułoży reputacja, czy doznamy honorów i sławy, a także określi nasze ambicje. Jest to dom ważny dla tych, którzy szukają informacji i potencjałów w sprawach własnej pracy.

11. Dom jedenasty dotyczy przyjaciół i znajomych – już nie rodziny, ale dalszych kontaktów. Dzięki horoskopowi postawionemu w tym domu otrzymamy wiedzę o naszych przyjaciołach, działalności w grupie i z grupą, o naszym stosunku do przyjaciół, celach życiowych, to także dom przynależności do klubów czy organizacji, a także nasze małe nadzieje i życzenia. Horoskop w tym domu odkrywa więc wiele ważnych potencjałów czy możliwości wokół naszych kontaktów ze znajomymi.

12. Dom dwunasty to, tak jak dom ósmy, dom mistyczny. Odnosi się do karmy i tajemnicy. Odkrywa przed nami potencjały związane z życiem duchowym, podświadomością, wewnętrzną siłą, nasze poświęcenia i przekraczanie granic, to także dom, co ważne, ukrytych zasobów, problemów czy wrogów, to także dom lęków, depresji i pesymistycznych nastrojów. Według niektórych to dom, w którym nasze ukryte potencjały mają szczególną moc.

 

Jak widać, powodów do poznania swojego horoskopu jest bardzo wiele. Dotyczą one różnych, ale jakże ważnych i potrzebnych, dziedzin ludzkiego życia. Dzięki prawidłowo postawionemu horoskopowi urodzeniowemu możemy poznać nasze możliwe zyski, straty, nasze problemy i możliwości, nasze potencjały czy też uchybienia. Horoskop obejmuje praktycznie całe nasze życie. Dobrze określony pozwala na odkrycie przede wszystkim bogactwa możliwości, które każdy człowiek może urzeczywistnić w swoim życiu. Życie mamy jedno – warto więc poznać siebie dobrze i wykorzystać tę wiedzę.
Reklamy

106 komentarzy Dodaj własny

 1. iza pisze:

  my w pracy słuchaliśmy w radio heh

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   ?? Nie rozumiem Twojego komentarza. 🙂

   Polubienie

 2. madziaiza pisze:

  Ciekawe:) tylko pytanie jak wiedzieć ze jest dobrze napisany horoskop ?:))

  Polubienie

   1. hamaklife pisze:

    Właśnie na tej stronie sobie stawiałam…A potem długo próbowałam zinterpretować. Przez domy przebrnęłam, ale retrogradacje, kwadratury, księżyce Lilith przekroczyły moje umiejętności 😉 Podpowiesz coś? 😊

    Polubienie

   2. Vai Bewitched pisze:

    Poszukaj strony z interpretacją. 🙂 Najlepiej tutaj: https://www.astrotheme.com/horoscope_chart_sign_ascendant.php.

    Polubienie

 3. Anna Fit pisze:

  Kompletnie nie znam się na horoskopach i raczej średnio w nie wierzę. Ale słyszałam, że koziorożce to potwornie uparte znaki zodiaku, więc akurat ten punkt się zgadza 😉

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   No proszę. Z pewnością tak jest. 😉

   Polubienie

  2. Honorata pisze:

   Też nie znam się na horoskopach, chociaż gdy byłam nastolatką czytałam je. Jako koziorożec… hm – też jestem uparta. A czy „DOM” tutaj oznacza obszar?

   Polubienie

 4. średnio wierzę w horoskop i też nie bardzo go sprawdzam. Jak jest jakaś luźna gazeta do poczytania to okej, zobaczę co tam mnie czeka, ale jest to zawsze z przymróżeniem oka i nie biorę tego na serio 🙂

  Polubienie

 5. kociel pisze:

  Jakoś nigdy znaki zodiaku czy horoskopy mnie nie interesowały, dobrze żyje mi się bez tej „mistycznej wiedzy”.

  Polubienie

 6. A ja w ogóle nie wczytuję się w horoskopy 😉

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Tak też można. 😉

   Polubienie

 7. beataherbata pisze:

  Przepraszam ale nikt mnie do tego nie przekona i odradzam wszystkim zabawę w prognozowanie przyszłości bo w większości są to po prostu bzdury kodujące nas i wpływające na naszą podświadomość bardzo silnie, oddalające nas od spełniania marzeń i bycia tym, kim chcemy.. Dodam, że robiłam kosmogramy i portrety numerologiczne prawie 20 lat. Profesjonalnie. Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Wow… I przestrzegasz teraz przed tym? Owszem, nie warto się sugerować horoskopem aż tak bardzo. On nic nie definiuje. Jedynie nakreśla możliwe potencjały.

   Polubienie

   1. beataherbata pisze:

    Moim zdaniem potencjały swoje znamy. I tak, dlatego że wiem co to jest przestrzegam. Można sobie zrobić krzywdę i komuś też. Pozdrawiam

    Polubienie

 8. Anna pisze:

  czasami czytam horoskopy, ale raczej im nie wierzę 😀

  Polubienie

 9. Wiktoria pisze:

  Ciekawy post, lubię czytać takie wpisy.

  Polubienie

 10. kiedys bardzo namietnie interesowalam sie horodkopami,runami i innymi…z buegiem lat mi przeszla ta fascynacja.

  Polubienie

 11. shikatemeku pisze:

  Osobiście nie jestem osobą która popiera horoskopy. Można dostać czasem bzika na punkcie horoskopów. Czasem czytam, ale nie biorę ich pod uwagę:)

  Polubienie

 12. Michał Kucharski pisze:

  Ja akurat w to wierzę i nie trzeba mnie przekonywać 🙂

  Polubienie

 13. Horoskopy trzeba traktować z przymrużeniem oka 🙂 Ale czasami to fajna zabawa.

  Polubienie

 14. Sonia pisze:

  Prawdę mówiąc, kiedyś sprawdzałam swój horoskop, ale później przestałam się nim przejmować. Głównie dlatego że nie koniecznie chcę wiedzieć co będzie, wolę się skupić na tym co mam teraz 🙂

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Dobre podejście. 🙂

   Polubienie

 15. naszebabelkowo pisze:

  Dla mnie horoskopy to raczej strata czasu – czytywalam niekiedy z nudy, ale sa napisane w taki sposob, ze praktycznie kazdy moze je dopasowac do swojej sytuacji zyciowej 😉

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   No, mniej więcej. 😉

   Polubienie

 16. Wow sporo się dowiedziałam w tym temacie, mimo że nieszczególnie wierzę w horoskopy sama wiedza bardzo mi się spodobała 🙂 Lubię poszerzać horyzonty

  Polubienie

 17. madkaroku pisze:

  Kiedyś czytywałam sobie horoskopy w gazetach. Potem dotarło do mnie, że to dotyczy dużej ilości ludzi równocześnie, więc nie może za bardzo się zgadzać. Ale koncepcja horoskopu urodzeniowego, czyli konkretnie dopasowanego do danego człowieka, to coś zupełnie innego. Kiedyś się tym trochę interesowałam i nakreślenie takiego horoskopu rzeczywiście wymaga sporo wysiłku i ogromnej wiedzy.

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Są strony internetowe, które to umożliwiają.

   Polubienie

 18. Aneta Grenda pisze:

  Kiedyś czytałam horoskopy i nawet starałam się je interpretować pod siebie. Obecnie jakoś tak to mnie nie interesuje, ale nie ukrywam, że wydaje mi się to temat ciekawy, a w wielu kulturach bardzo ważny.

  Polubienie

 19. Marta pisze:

  Ale skąd wziąć tak precyzyjnie postawiony horoskop? Masa spośród tych ogólnodostępnych to kicz i bujda, a „Horoskop telefoniczny” i tego typu nie wierzę. Bardzo zaintrygował mnie dom ósmy oraz dwunasty – może możesz mi polecić jakąś książkę, która zgłębia ten temat?

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Polecam Ci tę starą, dobrą, dostępną w Internecie książkę: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=166908&from=publication. Oraz moją recenzję, którą znajdziesz tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4810516/elementarny-kurs-astrologii-urodzeniowej-w-15-lekcjach. A najlepiej nakreślić swój horoskop na tej stronie: https://www.astrotheme.com/horoscope_chart_sign_ascendant.php.

   Polubienie

   1. Marta pisze:

    Super! Dziękuję! 🙂

    Polubienie

   2. Vai Bewitched pisze:

    Bardzo proszę.

    Polubienie

 20. hannajoanna pisze:

  Z wiekiem mam coraz bardziej sceptyczne nastawienie do horoskopów, wolę wierzyć, że sama jestem kowalem swojego losu. Ale podoba mi się koncepcja, że na horoskopy warto patrzeć jak na możliwości, które można wykorzystać lub nie 🙂

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   A to racja. Właśnie tak można. 🙂

   Polubienie

 21. SFT pisze:

  Ciekawy post 😉

  Polubienie

 22. włóczykijka pisze:

  Ja horoskopów czytać za bardzo nie czytam, ale wierzę, że astrologia i gwiazdy mają wpływ na nasze życie. Moja babcia bardzo wierzy w dopasowanie się osób w związku znakami zodiaku i zawsze powtarza mi, bym jako Rak znalazła sobie Koziorożca, i będziemy razem całe życie 😊

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   O, proszę. To jakaś droga. 🙂

   Polubienie

 23. Anszpi pisze:

  Czasem czytam swoj horoskop ale nie do konca w niego wierzę i się nim kieruje

  Polubienie

 24. Pokularna pisze:

  Nigdy nie wierzyłam w horoskopy, ale jeszcze nigdy nie trafiłam na jakiś dobry. Raczej kojarzą mi się z wstawkami z gazet, a to widzę, że nie na tym polega. Musze się temu przyjrzeć bliżej.

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Pewnie, czemu nie. 🙂

   Polubienie

 25. Joanna Skrzypek pisze:

  Z racji swoich przekonań nie czytam horoskopów, ale cieszę się, że trafiłam na ten blog i chętnie poczytam inne wpisy 🙂

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Dziękuję i zapraszam. 🙂

   Polubienie

 26. sama nie wiem mam mieszane uczucia, słyszałam że można te sprawy traktować jako podpowiedź, sugestie

  Polubienie

 27. Ewa Smaś pisze:

  Ogólnie w horoskopy nie wierzę, ale jak stoję pod ścianą, to już z braku lepszych możliwości sprawdzam, co tam pisze. Z reguły pomaga

  Pozdrawiam !

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Super. Pozdrowienia. 🙂

   Polubienie

 28. Agssymi pisze:

  Nie interesują nas horoskopy 🙂 Ale może warto zacząć?

  Polubienie

 29. Mi horoskop sprawdził się w zeszłym roku, czasem go jeszcze sprawdzam 🙂

  Polubienie

 30. Baśka pisze:

  Z wierzeniem w horoskopy mam duży problem (i nie mówię o bzdurach wypisywanych w czasopismach „dla kobiet”), natomiast zawsze mnie zastanawiało, jak moja nauczycielka tańca brzucha, zajmująca się też horoskopami, potrafiła stwierdzić: jesteś Strzelcem, choć nie znała wtedy jeszcze mojej daty urodzenia. Ale hasło „typowy Strzelec” padło z jej ust z taką pewnością, że aż się poczułam zaniepokojona.
  Umiesz układać taki poważny, spersonalizowany horoskop?

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Umiem układać. Możesz się zgłosić poprzez „Kontakt”. Pozdrawiam.

   Polubienie

 31. melodylaniella pisze:

  Ja swój horoskop lubię czytać, ale dużej wagi do niego nie przywiązuję jakoś 🙂

  Polubienie

 32. Ewa pisze:

  Od dawien dawna nie sprawdzałam swojego horoskopu i w najbliższej przyszłości nie zamierzam tego robić. Wolę żyć chwilą 🙂

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   Też dobry sposób. 😉 Aczkolwiek horoskop w tym wcale nie przeszkadza.

   Polubienie

 33. Kamila / Z naciskiem na szczęście pisze:

  Kiedyś czytałam horoskopy i nie neguje ludzi, którzy to robią, ale odkąd wiem jak to się robi, to po sama mogę sobie napisać własny horoskop.

  Polubienie

 34. Agata pisze:

  Wolę się nie zagłębiać w te mistycyzmy, niemniej jednak, temat intrygujący

  Polubienie

 35. Aleksandra pisze:

  U mnie rzadko kiedy to się sprawdza, zwykle przepowiednie i niektóre cechy są podpisane tak, aby pasowały do każdego człowieka. Ja mówię nie horoskopom 😀

  Polubienie

 36. Ania / Do herbaty i nie tylko pisze:

  Nadal czuje, że to nie dla mnie.

  Polubienie

 37. Natalia Skóra pisze:

  Przyznam się szczerze, że średnio wierzę w te horoskopy i nie wiem, czy się przekonam, ale to pewnie, jak większość. Chociaż czasem, jak coś przeczytam, to nagle później okazuje się, że informacje zawarte w horoskopie się sprawdzają.

  blog

  blog

  Polubienie

  1. Vai Bewitched pisze:

   No to nieźle. 🙂

   Polubienie

 38. inumhm pisze:

  cóż, ja nigdy się tym jakoś nie interesowałam, choć zdarzały się momenty w których ciekawiły mnie różne tego typu rzeczy 😉 bardzo fajnie to opisałaś 😉

  Polubienie

 39. iza pisze:

  tez słuchałam w radio

  Polubienie

 40. Edyta Knop pisze:

  Bardzo lubię horoskopy.Dużo czytam o sobie co się spełni.Bardo nie wierzę raczej w horoskopy,ale od czasu do czasu lubię znać co się wydarzy

  Polubienie

 41. Edyta Knop pisze:

  Lubiałam czytać horoskopy w gazetach,chodż za bardzo nie wierzę co piszą

  Polubienie

 42. Ruda Maruda pisze:

  Zupełnie nie interesują mnie horoskopy …

  Polubienie

  1. Olga Kłos pisze:

   Rozumiem, tak bywa.

   Polubienie

 43. Aleksandra Załęska pisze:

  Nie czytam horoskopów, jakoś nigdy nie przemawiały do mnie i nie kieruje się w życiu tym, co w nich zapisane

  Polubienie

 44. Aleks pisze:

  Też nie czytam horoskopów i nic mnie do tego nie przekona. Poza tym zwykle są to te same bzdury, ale z innym znakiem (kiedyś ludzie tak tworzyli horoskopy, a dziś chyba już jest to komputerowo).

  Polubienie

  1. Olga Kłos pisze:

   Nie wiem, szczerze mówiąc, czy komputerowo.

   Polubienie

 45. Mynio pisze:

  Zwykle omijam szerokim łukiem w myśl zasady, że jak będzie coś złego to nie chcę wiedzieć i akurat wczoraj zajrzałam pierwszy raz od lat i była w nim super nowina 🙂

  Polubienie

 46. Kasia pisze:

  Ja jestem całkowitym przeciwieństwem opisu swojego znaku zodiaku, więc raczej nigdy w horoskopy nie uwierzę.

  Polubienie

  1. Olga Kłos pisze:

   Interesujące. 🙂

   Polubienie

 47. podstawy pisze:

  Bardzo ciekawe są te powody, ale czy warto brać je na serio?

  Polubienie

 48. mamapodprad pisze:

  A ja nie wierzę w horoskopy. 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s