389. Muzyka riot grrrl: Bratmobile

Na drugi ogień w muzycznym maju idzie zespół Bratmobile. Powstał on w 1991 roku, w rejonie Pacific Northwest w stanie Waszyngton w USA, w indie rockowym podziemiu muzycznym. Był aktywny do 1994 roku, a następnie w latach 1998-2003. Wytwórnie z nim związane to Kill Rock Stars oraz Lookout!. Dziewczyny nagrały pierwszy album, „Pottymouth”, w 1993 roku. Zawierał on m.in. cover The Runaways, „Cherry Bomb”. Został nagrany w oryginalnym line-up’ie z Allison Wolfe na wokalu, Erin Smith jako gitarzystką i fotografką oraz Molly Neuman na perkusji.

aaa

eee.jpg

Drugi album tej formacji to EPka z 1994 roku, „The Real Janelle”. Zawierała sześć utworów, w tym cover The Misfits. Kolejny album powstał kilka lat później, w 2000 roku, nosił tytuł „Ladies, Women and Girls”, i został nagrany w oryginalnym line-up’ie. Zespół właściwie nigdy nie zmienił swojego składu, skład był jeden i ten sam.

fff

ccc

bbb

Zespół promował drugi album na trasie koncertowej wraz ze Sleater-Kinney, The Donnas, The Locust i z innymi zespołami. Trasa ta przysporzyła im jeszcze więcej fanów, a szczególnie fanek. Trzeci album i ostatni, „Girls Get Busy”, powstał w 2002 roku. Oba ostatnie albumy były nagrane w wytwórni Lookout!.

ddd.jpg

Na koniec posłuchajmy kilku kawałków tego riot grrrl zespołu, który jako jeden z nielicznych wsławił się właśnie tym, że należał do tego niesamowitego ruchu muzycznego.

Niestety miałam opóźnienie, post ten miał pojawić się 9 maja, a mamy 11-ego. Nawał pracy nie pozwolił mi na napisanie wpisu niestety. Następny post natomiast z serii „Muzyka riot grrrl” będzie planowo jutro. Do usłyszenia!

Reklamy

68 uwag do wpisu “389. Muzyka riot grrrl: Bratmobile

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s